Systém pokročilostí

Předpokladem smysluplného studia je i jednoznačně stanovená vstupní a výstupní úroveň. Asi jste se už setkali s lidmi, kteří „chodí do angličtiny“ už pátým rokem a pořád jsou mírně pokročilí. O to určitě nestojíte.

V současné době se používá několik systémů hodnocení pokročilosti studenta. Naše stupně pokročilostí jsou navázány na stupnici ESU (English Speaking Union) a jsou kompatibilní s Evropským referenčním rámcem CEF (Council of Europe Common European Framework). Pro vaši orientaci zde uvádíme zjednodušenou srovnávací tabulku, kde naleznete také některé jazykové zkoušky.

Přibližná srovnávací tabulka pokročilostí

Následující tabulka se přehledným způsobem snaží porovnat pokročilosti tak, jak je specifikují jednotlivé organizace nebo zkušební metody. Pamatujte prosím, že každý systém hodnocení má svá specifika a ne vždy je proto možné jednoznačně stanovit vztahy mezi nimi. Mírně se liší také informace z různých oficiálních zdrojů.

Stupnice kurzů BEC Stupnice CEF Cambridge General LanguageCert Zkouška IELTS
7 – proficient C2 CPE Mastery 8,5 – 9,0
6 – vysoce pokročilý C1 CAE Expert 7,0 – 8,0
5 – pokročilý B2 FCE Communicator 5,5 – 6,5
4 – výše středně pokročilý B1+ PET Achiever+ 4,0 – 5,0
3 – středně pokročilý B1- KET Achierver- -
2 – mírně pokročilý A2 - Access -
1 – začátečník A1 - Preliminary -

Levnější kurzy

Přihlaste se do více kurzů a získejte slevu 20%, v případě letních kurzů dokonce 50%!. Plnou cenu zaplatíte jen u nejdražšího kurzu, ostatní budete mít se slevou.

test-reklama.jpg